همیشه شبکه های مختلف اجتماعی قوانین و شرایط مختلفی را برای کاربران خود وضع می کنند تا بتوانند شرایط استفاده از آن را سهولت ببخشند.اینستاگرام نیز خود را از این وجه اشتراک جدا نکرده و از این رویه کلی پیرو میکند. این امر در این شبکه مجازی معمولا به صورت قوانین ریپورت اینستاگرام شکل میگیرد.

این مسئله یکی از قابلیت هایی است که این روزها با اهداف مختلف مورد توجه کاربران قرار دارد و همه سعی در استفاده صحیح یا ابزاری را نسبت بدان دارند.ریپورت در اینستاگرام در واقع یک گزارش از تخلفاتی است که نسبت به قوانینی که اینستاگرام به صورت تلقینی در آن وضع کرده است و جز قوانین آمره این شبکه اجتماعی می باشد، به کار میرود. با این توضیح که یک کاربر معمولی ایسنتاگرام می تواند در صورتی که مراحل این گزارش تخلف یا ریپورت را به صورت صحیح اجرا نماید، اقدام به ریپورت کردن یک پیج در اینستاگرام نماید. به علاوه این ریپورت کردن تنها شامل گزارش یک کاربری نیست بلکه در صورتی که خود اینستاگرام هم شرایط را لازم ببیند و تشخیص دهد که تخلفی از قوانینی که وضع کرده و همه از آن اگاه هستند، صورت گرفته است، میتواند اقدام به ریپورت نماید.

در کنار همه اصطلاحاتی که این روزها در بین جوامع الکترونیکی و مجازی شایع شده است همواره تفاوت معنی در استفاده از کلمات، گاها به چشم می خورد. واژه یا اصطلاح ریپورت در زبان عامیانه و مادری ما فارسی، گزارش تعیین شده است، معنی ای که با نقش ان در فضای اینستاگرام هم تطبیق دارد. از گذشته تا کنون هر جامعه ای که شکل گرفته ، نیازمند افرادی بوده تا بر اجرای قوانین آن جامعه نظارت داشته باشند و نظم را در آن اجرا نمایند و این امر معمولا بر عهده ضابطان قضایی گذاشته می شود. افرادی که با عناوین مختلفی مانند پلیس شناخته می شوند.این افراد در کنار نقش نظارتی که بر اجرا قوانین دارند، در حدود اختیاراتشان مواردی را جهت تنبیه افراد متخلف نیز در نظر دارند و در صورتی که فرد خاطی ، خطایی بزرگ و در خور این تنبیه مرکتب شود، ان را نسبت به فرد مورد نظر اجرا خواهند کرد.

ریپورت در اینستاگرام نیز برای هر کاربری این احساس امنیت را ایجاد خواهد کرد که در صورتی که پیج یا پست یا عنوان ایشان مورد تعرض و تجاوز قرار گیرد، در صدد احقاق حقوق خود بر آید و بتواند با فرد متخلف برخورد کند و حقوق از دست رفته خویش را باز پس گیرد. و این امر تنها با اعلام و گزارش ریپورت یک پست  یا پیج به راحتی در اختیار تمامی کابران در اینستاگرام قرار میگیرد.

همان طور که می دانیم قبل از استفاده از هر چیزی باید ابتدا کاربرد و روش استفاده ان را بیاموزیم تا بتوانیم استفاده درست و مناسبی از آن داشته باشیم.این امر شامل استفاده از ریپورت اینستاگرام نیز می شود.

اعلام ریپورت در اینستاگرام در این چنین موضوعاتی مصداق دارد :

در صورتی که یک پیج برای شما یک متن یا تصویر به صورت ارسال در دایرکت یا نوشتن در کامنت های شما را با محتوای غیر معمول یا تبلیغاتی ، داشته باشد. البته منظور از تبلیغات،تبلیغات آزار دهنده و مکرر است چرا که این روزها خود ایسنتاگرام به یک صحنه بزرگ تجارت تبدیل شده است و برای گسترش تجارت نیز راهی جز تبلیغ نیست .

اگر یک شخص یا یک پیج اطلاعات هویتی شما را در سطح اینستاگرام جعل نماید، به طوری منجربه خطا در تشخیص فرد واقعی شود. برای مثال تصور کنید که شخصی تمامی عکس ها و وقایع زندگی شما در یک پیج قرار می دهد با این ادعا که خود شما هستید که آن پیج را مدیریت میکنید . استفاده از کلمه فن پیج که در برخی پیج های هواداران سلبریتی ها قرار داده میشود ، از باب پیشگیری از همین مورد می باشد.

در صورتی که فردی در پیج خود ادعا نماید شخص دیگری است و آن دیگری دارای هویتی مشهوره باشد و این ادعا کذب باشد.

در صورتی که یکی از اموال معنوی فرد مورد تعرض قرار بگیرد. مثلا فیلم یا یک اثر هنری ادبی و این امر بدون اجازه رسمی از صاحب اثر باشد. این مسئله قرار نیست که فقط شامل آثار یا حقوقی شود که ثبت شده اند ،بلکه برای افرادی هم که کار منحصر به فرد خورد را در عرصه کوچکتر انجام می دهند ،کاربرد دارد. مثلا نشان داده یک تابلو هندی شخصی که شما خالق ان هستیم ،در پیج دیگری با این ادعا که ترسیم کننده آن صاحب آن پیج است .

اگه متن یا تصاویر هرز در صفحه شخصی خود منتشر نماید، مواردی که پیج فرد بسته باشد هم شامل می گردد.

در صورت ارائه یک محتوای آموزشی غیر اخلاقی ، مثلا نحوه استفاده از قرص برای اقدام به خودکشی یا روش تهیه و مصرف مواد مخدر و یا حتی ممکن است شامل انتشار تصاویر منزجر کننده مانند آزار یک انسان باشد .

پس به خاطر داشته باشید که اگر هر کدام از تخلفات بالا صورت بگیر امکان ریپورت شدن یا ریپورت کردن وجود دارد. چه این ریپورت به دلیل اعلام و گزارش باشد چه انکه خود اینستاگرام بر اساس بررسی های خود به این نتیجه برسد.

و اما نکته مهم و قابل توجه که میتواند یکی از عوامل اصلی سرچ شما برای این مقاله باشد، و آن انواع مختلف ریپورت می باشد، اعلام گزارش یا ریپورت در فضای ایسنتاگرام به دلایلی که در بالا ذکر شد ، میتواند در خصوص یک پست ، کامنت ، اکانت ، پروفایل ، پیام یا استوری به کار برده شود .

سوالی که اغلب کاربران اینستاگرام میپرسند ، این است که چطور متوجه بشیم که در این فضای گسترده دچار مشکل ریپورت شده ایم. متاسفانه در پاسخ به چنین دغدغه هایی باید اعلام کنیم که هیچ راهی برای فهمیدم این مسئله وجود ندارد، چرا که هیچ پیامی در این خصوص برای شما از طرف اینستاگرام ارسال نمی شود.

نکته دوم ان است که چه تعداد از کاربران باید یک پیج ، پست ، اکانت یا کامنت را ریپورت کنند، تا ریپورت اتفاق بیفتد‌. این مسئله ارتباط مستقیمی به نوع و علل ریپورت شدن دارد، اینستاگرام به عنوان بزرگ ترین شبکه اجتماعی برای هر نوع گزارش تخلف و ریپورت شدن ارزش قایل می شود و ان را به صورت اختصاصی و دقیق بررسی می کند، بنابراین در صورتی که ریپورت حتی توسط یک یا دو مورد اتفاق بیفتد و اینستاگرام آن را صحیح تشخیص دهد، بدان عمل میکند.

حال باید به بررسی اقداماتی که بعد از ریپورت شدن رخ میدهد، بپردازیم. اگر ریپورت هایی که در پیج اتفاق می افتاد، بدون دلیل باشد، هیچ اتفاقی براش نمی افتد. اما اگر تخلف واقعی باشد و اینستاگرام ریپورت را درست تشخیص دهد اکانت شمازبرای مدت غیر قابل استفاده خواهد شد . البته این معنی ان نیست که شما نمیتوانید وارد صفحه خود شوید بلکه تنها برخی دسترسی های شما محدود می شود.

حال اگر در چنین شرایطی قرار گرفتیم میتوانیم از راه حل های زیر استفاده کنیم تا به برطرف شدن ریپورتی پیج کمک کنیم.

راه حل اول _ عموما اینستاگرام اکانت هایی که داری بازدید  بالا هستند یا لایک های زیادی دارند که به عنوان پیج اصیل میشناسد و اقدام به بلاک یا ریپورت کردن چنین پیج هایی نمی کند، بنابراین بهتر است که اصالت پیج خود را بالا ببرید . در این صورت شما به راحتی میتوانید از پس ریپورت هایی که ممکن است توسط رقیبان خود اتفاق بیفتد در امان بمانید. لذا بهتر است همیشه روی تعدا فالوور ها و لایک هایی که پست های مختلفاتان دریافت میکند، تسلط و اشراف کامل داشته باشید .

راه حل دوم _ حتما تا الان با تصویر یا پستی که در آن نوشته شده کامنت انگلیسی لطفا بلاک شدم ، رو به رو شده اید . این یکی از راه کاری های موثری است که شما از کاربرانی که در پیج شما حضور دارند، تقاضا کنین تا زیر پست شما کامنت انگلیسی بگذارند تا از شر ریپورتی ایسنتاگرام خلاص شوید.

راه حل سوم _ تغییر ایمیلی که به وسیله ان اکانت خود را کنترل می نمایید . این کار را می توانید از طریق بخش تنظیمات اینستاگرام و ویرایش اطلاعات تغییر دهید. بهتر است علاوه بر ایمیل ، شماره تماسی که وارد کردید و همچنین پروفایل خود را نیز تغییر دهید تا نتیجه بهتری پیدا کنید.

راه حل چهارم _ اعلام و ارسال یک در خواست مبنی بر بر طرف شدن بلاک اکانت برای اینستاگرام ، به این صورت گرون پشتیبانی اینستاگرام تقاضای شما را بررسی می کنند و در صورتی که این اتفاق به نادرستی و طبق یک تصمیم ناعادلانه رخ داده باشد، لغو آن را پیگیری خواهند کرد .

راه حل پنجم _ میتوانید به اینستاگرام اعلام کنید که پیج شما هک شده است و اطلاعاتی که باعث ریپورت شدن شما شده است، توسط شخص دیگری بارگزاری شده  و شما تنها یک قربانی در این واقعه هستید.در این صورت ابتدا اینستاگرام در گام اول هویت اصلی شما را تایید میکند و بعد نسبت برطرف کردن ریپورتی اکانت شما اقدام میکند.

نکته اخر این است که شما باید بتوانید با مدیریت صحیح از ریپورت شدم یک اکانت پیشگیری بنمایید ، چرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و راه حل های درمان ممکن است حسب شرایط و ضوابط تغییر کند و دبگر نتوانید از راه حل های ارائه شده در بالا استفاده نمایید.

سایت biib.ir میتواند به شما در مدیریت چنین اموری کمک نماید و اهداف شما را برای ارتقا سطح کیفیت خدماتتان ، محقق سازد .

 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!خوب تا اینجا نظرتون
راجع بییب چیه؟

ثبت نام کنید، برای شروع همه چی رایگانه!

بررسی اصالت قرعه کشی ها